Newsy
Wizyty
Dzisiaj: 8Wszystkie: 95

Archiwum news-ów

 

MODERN FOOTBALL A ŚWIAT KIBICÓW 2

29-30 października 2012

Przypominamy o Konferencji Modern Football organizowanej przez „Kibice Razem”, która odbędzie się w dniach 29-30 października 2012 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Zapraszamy na nią wszystkich członków KKN oraz osoby zainteresowane zagadnieniami związanymi z kibicowaniem, trybunami i futbolem. We wtorek zaprezentowany będzie KKN. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko) do niedzieli (28.10) do godziny 12:00 na adres: wroclaw@kibice-razem.pl

 

Poniżej opis konferencji.

W ostatnią niedzielę października odbędzie się niezwykle emocjonujący pojedynek piłkarski. W derbach Dolnego Śląska naprzeciwko siebie staną jedenastki Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin.

Kiedy boiskowe emocje opadną, a trybuny opuszczą ostatni kibice, na Stadionie Miejskim będą trwały przygotowania do przedsięwzięcia o nieco innym charakterze. W poniedziałek 29 października na wrocławskim Stadionie rozpocznie się 2.edycja konferencji Modern Football a Świat Kibiców. W trakcie dwudniowego wydarzenia zostanie omówionych wiele ważnych zagadnień dotyczących współczesnego futbolu: budowanie relacji między klubem piłkarskim a społecznością lokalną, rola i znaczenie wielofunkcyjnego stadionu w przestrzeni publicznej, Fankluby jako podstawowy element ruchu kibicowskiego – to tylko niektóre z tematów.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji i organizacji zajmujących się profesjonalnym futbolem (m. in. WKS Śląsk Wrocław, Stadiony.net, Pentagon Research), pracowników naukowych wyższych uczelni (Dolnośląska Szkoła Wyższa, Uniwersytet Gdański), a także przedstawicieli Stowarzyszeń Kibiców (Wielki Śląsk, Lwy Północy).

Konferencja jest skierowana do kibiców piłkarskich i osób zainteresowanych futbolem we wszelkich jego wymiarach.

 

GDZIE

Stadion Wrocław

wjazd od Al. Śląskiej / brama A, sala konferencyjna na 3 piętrze.

 

KIEDY

poniedziałek     (29.10) 10:00-15:00

wtorek     (30.10) 10:00-14:00

 

WIĘCEJ INFORMACJI

www.slaskwroclaw.kibice-razem.pl

wroclaw@kibice-razem.pl

 

UWAGA! udział w konferencji jest bezpłatny!

 

Paweł Parus

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Klub Kibiców Niepełnosprawnych

KRS: 0000382519
REGON: 021491705
NIP: 8943019448
nr konta: 31 1240 6670 1111 0010 3898 1532

www.kkn.wroclaw.pl


 

Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa był niezwykłym wydarzeniem dla dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Nadzieja”, które wyprowadziły piłkarzy obu drużyn na murawę przed pierwszym gwizdkiem.

 

Fot. Maks Michalczak

Fot. Maks Michalczak


Dzieci zostały gorąco przywitane przez 24 tysiące kibiców, którzy przyszli na stadion dopingować Białą Gwiazdę. Zawodnicy Wisły i Legii starali się pomagać swoim towarzyszom w przejściu na boisko i opisywali, co gdzie się znajduje i jak wygląda otoczenie. Cezary Wilk, kapitan drużyny gospodarzy, opowiadał również o proporczyku, który miał być wręczony kapitanowi Legii Warszawa.

Po inauguracji rozpoczęcia meczu dzieci udały się na swój sektor, gdzie dzięki staraniom Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy czekał na nich specjalnie dodatkowo udostępniony przez firmę VIAGGI.PL sprzęt do audiodeskrypcji. Dzięki temu mali kibice mogli słuchać komentatora, który opisywał to, co dzieje się na boisku.

Warto również nadmienić, że przedstawiciele Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy zaprosili do Krakowa niewidomych kibiców Legii, dla których także przygotowali sprzęt do audiodeskrypcji meczowej. Tym samym spełniło się marzenie jednego z fanów „Wojskowych”, który chciał być na meczu swojej drużyny z Wisłą Kraków.

 

(źródło http://www.wisla.krakow.pl, Biuro prasowe)