Newsy
Wizyty
Dzisiaj: 22Wszystkie: 5093

Reportaże

2011-07-19

Klub Kibiców Niepełnosprawnych – wyjazd na mecz rewanżowy 2 rundy eliminacji LM
Wisła Kraków-Skonto Ryga.


http://kkn.wroclaw.pl/wydarzenia26krakow.html


 

Gościnna i urocza Ryga 13.07.2011

We wtorkowy wieczór 12.07.2011 tym razem w mocno okrojonym składzie wyruszyliśmy na mecz eliminacyjny do elitarnej Ligii Mistrzów do stolicy Łotwy na mecz z tamtejszą drużyną Skonto Ryga. Droga biegła przez nasz biegun zimna czyli Suwałki, a dalej na litewskie Kowno i w kierunku granicy łotewskiej, aż do celu, którym była Ryga.

Pogoda sprzyjała i w czasie, którego tutaj nie podam (ale stosunkowo szybko ) zameldowaliśmy się w stolicy Łotwy i po krótkiej „instalacji” i przekąszeniu tego i owego wyruszyliśmy, by obejrzeć tamtejszą Starówkę. Tutaj warto wspomnieć o dylematach, jakie mieliśmy, co do tego, czy trzeba się ubrać ciepło, czy też jest to zbyteczne. Języka zasięgnęliśmy u osoby wydawałoby się zorientowanej w tamtejszym „klimacie” czyli pani recepcjonistki, która stwierdziła, że chwilkę temu była na dworze i jest chłodno, a wieczory też potrafią dokuczyć zimnem . Owe proroctwa kompletnie rozminęły się z prawdą, gdyż już krótko po opuszczeniu hotelu zetknęliśmy się z piękną i upalną pogodą.

Niezbędne okazało się więc szybkie uzupełnienie płynów, bo wiadomo, jak to człowiek poci się, paruje, a w konsekwencji odwadnia …. , a że do meczu było daleko, nie mogliśmy wszak do tego dopuścić. Udaliśmy się poprzez urokliwą Starówkę pod bramy miejscowego klubu, by odebrać nasze wejściówki i tu pierwsza z miłych niespodzianek! Gdy tylko zjawiliśmy się pod kasami stadionowymi na nasze powitanie zjawił się sam Prezes Skonto Ryga, wręczył wejściówki i ofiarował swą pomoc w momencie, gdy zjawimy się na meczu. (Dla osób niewtajemniczonych informuję, iż zjeździliśmy Polskę wzdłuż i wszerz śladami naszej Wisełki i nigdzie z aż takim przyjęciem się nie spotkaliśmy. Nawet w naszym wielkim klubie i (13-krotny mistrz Polski) o takich standardach można tylko pomarzyć, ba obawiam się, iż nikomu nawet by to nie przyszło do głowy) Wróciliśmy na Starówkę, na której to z każdą godziną przybywało Wiślackiej braci. Atmosfera byłą wyśmienita, a widoki sprawiały, że aż żyć się chciało. Mowa oczywiście o „architekturze” …

Z utęsknieniem czekaliśmy, aż nadejdzie pora, w której rozegrany będzie mecz i bardzo liczną grupą ruszyliśmy na stadion. Tam spotkaliśmy się z obiecaną już życzliwością i po grupowym wzniesieniu kufla nadszedł w końcu czas na mecz. Od początku Wisła przejęła inicjatywę i choć w strzeleniu jedynego gola dopomógł nam miejscowy obrońca, to Wisła odniosła w pełni zasłużone, upragnione zwycięstwo. W szampańskich nastrojach wróciliśmy poprzez Starówkę do naszego hotelu, bo już nazajutrz czekała nas długa droga powrotna do domu. Ranek powitał nas opadami deszczu, tym samym krzyżując nasze plany krótkiego wypadu na plażę, więc wiele nie zwlekając opuściliśmy gościnną stolicę Łotwy w kierunku granicy łotewsko –litewskiej. W drodze powrotnej zaplanowaliśmy postój, aby obejrzeć w TV mecz Śląska Wrocław z Dunde United, w eliminacjach do Ligii Europy. Potem już bezpośrednio do Krakowa, choć na swej drodze napotkaliśmy oberwanie chmury, burze z tysiącami wyładowań, stawianie wiaduktu itp. Veni, Vidi, Vici.

Paweł KękuśStowarzyszenie – Klub Kibiców Niepełnosprawnych (KKN)

21 kwietnia 2011

http://kkn.wroclaw.pl/wydarzenia19biesiada.html

Pięknego kwietniowego dnia nasza “gwiaździsta” droga skierowała nas do braci z Wrocławia i zostaliśmy ugoszczeni iście po królewsku, a tym samym pogubione tam punkty przez naszą Wisełkę łatwiej było nam przełknąć. Przed meczem na obiektach przylegających do stadionu Śląska przy Oporowskiej czekała na nas biesiada, której celem było jeszcze lepsze zintegrowanie środowiska kibiców Wisły i Śląska (tym razem ukierunkowane na osoby niepełnosprawne). Zdjęcia w pełni nie oddają tamtejszej atmosfery, więc tym bardziej niech żałuje ten kto miał być, a kogo zabrakło … W trakcie tego wyjątkowego spotkania doszło do podpisania umowy o współpracy Stowarzyszenia “Klub Kibiców Niepełnosprawnych” Śląska Wrocław i Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy.